Odborový svaz pracovníků obchodu má nové vedení

19.06.2013 09:07
Nový předseda a místopředseda svazu vzešli z VI. řádného sjezdu Odborového svazu pracovníků obchodu, který se konal v pátek 31. května a v sobotu 1. června 2013 v Praze. Zhruba 150 delegátů z jednotlivých Základních organizací zvolilo do funkce místopředsedy Pavla Pospíšila, který byl do té doby vedoucím svazovým inspektorem BOZP. Předsedkyní byla zvolena Renáta Burianová, která pracovala doteď jako místopředsedkyně svazu. Delegáti si odhlasovali také nové složení Revizní komise OSPO a Výkonného výboru OSPO, nové stanovy, program, finanční řád a statut revizní komise. Na sjezdu vystoupil jako host předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Jaroslav Zavadil a prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu a předseda Svazu českých a moravských spotřebních družstev Zdeněk Juračka.

„Naším posláním zůstává nadále zlepšování podmínek pracovníků v obchodech. Aktuálně pak stále usilujeme o schválení návrhu nového zákona, který by upravil otevírací dobu obchodů ve státní a jiné svátky,“ sdělila nová předsedkyně svazu Renáta Burianová.

Revizní komise i Výkonný výbor už pracují v novém složení a oba orgány absolvovaly také svá první jednání.